+48 692 215 113 akawula@gmail.com
Zaznacz stronę

Audycje

czyli wrażliwie, kojąco, inspirująco o ludziach i codziennie-niecodziennej rzeczywistości

Cichy vel Parówa

To się musiało tak skończyć. Nie mogło być inaczej! Jedyny taki odcinek Radia Kawula. Jedyny taki gość. Porażająca dawka mądrości oraz bardzo osobistych zwierzeń.

Słuchasz na własną odpowiedzialność. Ale jeśli się zdecydujesz, tych kilka minut, może całkowicie zmienić Twoje życie. Twój wybór. Mam nadzieję, do usłyszenia!

Cichy vel Parówa

utworzone przez Radio Kawula

Przygoda albo praca życia

Jest sobie człowiek, ma na imię Tomasz. I razu pewnego napisał powieść. Ot tak, z miłości do literatury. Po pewnym czasie okazało się, że to, co napisał nie koniecznie mu wydadzą, ale gdyby spod palców wyszła mu książka obyczajowa, albo romans to czemu nie? Ziarno zostało zasiane, a kilka miesięcy później powstała książka, która, jak na prawdziwe nasionko przystało, musiała odleżeć w ziemi swój czas. Debiutancka powieść Tomka Betchera czekała na TEN dzień ponad dwa lata.

W nowym odcinku Radia Kawula rozmowa z bardzo dobrze zapowiadającym się autorem książki „Tam gdzie jesteś” oraz człowiekiem o pozytywnym ładunku energetycznym. Zaś część rozmowy odbyła się przy kuchence… zabawkowej 😉

Przygoda albo praca życia

utworzone przez Radio Kawula

Historie podłóżkowe

Co u Bartka pod łóżkiem małżeńskim robią worki na zwłoki oraz jaką wartość sentymentalną mają dla Anety przechowywane pod łóżkiem kępki włosów byłego przyjaciela? 

 

Nie w piwnicy, nie w garażu, nie w szafie tylko w lub pod łóżkiem. Co tam chomikujemy i dlaczego? Zapraszam do wysłuchania historii podłóżkowych! Jest moc 😉

Historie podłóżkowe

utworzone przez Radio Kawula

Ciuciubabka – Agnieszka Łukomska

Agnieszka Łukomska to kobieta, którą poznałam w ważnym momencie mojego życia. Właśnie wróciłam z Niemiec. Rozbita, ale szczęśliwa, że znowu w Gdyni. Zamieszkałam na al. Piłsudskiego.

Okazało się, że za sąsiadkę mam kawiarnię Ciuciubabka. Więc poszłam w odwiedziny, ot tak, z ulicy, pomyślałam, a, zapytam czy tam można jakieś warsztaty zrobić. Bałam się okropnie, bo NIGDY nie wychodziłam w ten sposób do ludzi i to był ogromny stres dla mnie. Jak to tak, w obcym miejscu, obcej kobiecie, szefowej (!!) opowiedzieć kim jestem i że może mogłabym jej klientkom o sobie opowiedzieć i zarazić jasną stroną mocy. Tego dnia była Agnieszka. Konkretna, ale uśmiechnięta. Ugościła, powiedziała wielkie TAK.

Więc najwyższy czas ugościć Ciuciubabkę w Radio Kawula. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie.

PS A Agnieszka to kobieta, która nie tylko łączy ludzi, inspiruje i piecze najlepsze ciasto marchewkowe ever, ale napisała też książkę „Jak będę duża, zostanę sobą”, którą ma nadzieję wydać niebawem z pomocą dobrych ludzi. Każe 5 zł to tak jak jedna strona książki drukiem.

 

Polak Potrafi – pomóż Ciuciubabce wydać książkę

Ciuciubabka - Agnieszka Łukomska

utworzone przez Radio Kawula

Od kury domowej do poczytnej pisarki – Anna Sakowicz

Zapraszam do wysłuchania audycji z pisarką Anną Sakowicz. Sześć lat temu, napisała pierwszy post na swoim blogu Kura Pazurem www.annasakowicz.pl

To, co się działo później, było spełnieniem jej największego marzenia. Została pisarką.

Dziś ma na swoim koncie 10 wydanych książek, a kilka kolejnych, już napisanych, czeka na swoją kolej.

Można? Można! O swojej drodze opowiedziała mi w październikowe popołudnie. Towarzyszył nam kot Nutuś i pachnące drukiem książki.

Anię znajdziecie na FB www.facebook.com/annasakowicz

Od kury domowej do poczytnej pisarki - Anna Sakowicz

utworzone przez Radio Kawula