+48 692 215 113 akawula@gmail.com
Zaznacz stronę

Audycje

czyli wrażliwie, kojąco, inspirująco o ludziach i codziennie-niecodziennej rzeczywistości

Telenowela życia – odc 2

Zaczęłam tę telenowelę życia tydzień temu i nie spodziewałam się, że sprawi mi tyle frajdy. Więc dziś drugi odcinek, a w nim perypetie duszy wrażliwej, pragnącej spokoju i czystości umysłu. W celu zdobycia tegoż dusza wraz z ciałem właścicielki, udała się do Indii, a tam mierzy się z wiatrakami 😉

Telenowela życia - odc 2 - Droga do oświecenia

utworzone przez Agnieszka Kawula

Telenowela życia – odc 1

Ech życie… Jak już człowiek wypłacze co ma do wypłakania, policzy wszystkie łzy jakie wpadły do miski z życiowymi decyzjami to może albo użalać się nad sobą dalej, albo to wszystko obśmiać.

Więc zebrałam kilka faktów, które przysporzyły siniaki na duszy i sercu, i zaczęłam się z samej siebie śmiać. A jak się tak naśmiałam, postanowiłam to opisać. I choć nie wiem jeszcze gdzie mnie to zaprowadzi, zdecydowanie dobrze mi w mózgu z takim dystansem. Więc zapraszam do mojej telenoweli życiowej.

Dziś sama się sobie dziwię, jak mogłam nie widzieć tych wszystkich wielkich latarni morskich, które pokazywały kierunek, a ja jak ta uparta, wiedziałam lepiej, gdzie płynąć. Prosto do miski na łzy.

Bawcie się dobrze, a może i jakaś refleksja też w Was zakiełkuje?

Telenowela życia - odc 1 - Mapa marzeń

utworzone przez Agnieszka Kawula

Fotografo-terapia

Jak wyglądasz bez maski? Czy się sobie podobasz? Co czujesz, kiedy widzisz siebie? Jakie masz wyobrażenie na swój temat? Co może o Tobie powiedzieć zdjęcie? Jaką relację masz ze swoim ciałem? I czy z rodziną na zdjęciach to musi być tak nie wiadomo jak?

O tym co może zarejestrować aparat fotograficzny i jak jeden obraz potrafi opowiedzieć wiele historii o Tobie samym, rozmawiałam z fotografką Katarzyną Gapską.

Z Kasią poruszyłyśmy tyle bliskich mi wątków, że postanowiłam się nie ograniczać czasowo. Efektem spotkania jest ponad godzinna audycja naszpikowana wrażliwością, humorem, bliskością. Zapraszam do świata patrzenia na zdjęcia inaczej.

Fotografo-terapia

utworzone przez Radio Kawula

Cichy vel Parówa

To się musiało tak skończyć. Nie mogło być inaczej! Jedyny taki odcinek Radia Kawula. Jedyny taki gość. Porażająca dawka mądrości oraz bardzo osobistych zwierzeń.

Słuchasz na własną odpowiedzialność. Ale jeśli się zdecydujesz, tych kilka minut, może całkowicie zmienić Twoje życie. Twój wybór. Mam nadzieję, do usłyszenia!

Cichy vel Parówa

utworzone przez Radio Kawula

Przygoda albo praca życia

Jest sobie człowiek, ma na imię Tomasz. I razu pewnego napisał powieść. Ot tak, z miłości do literatury. Po pewnym czasie okazało się, że to, co napisał nie koniecznie mu wydadzą, ale gdyby spod palców wyszła mu książka obyczajowa, albo romans to czemu nie? Ziarno zostało zasiane, a kilka miesięcy później powstała książka, która, jak na prawdziwe nasionko przystało, musiała odleżeć w ziemi swój czas. Debiutancka powieść Tomka Betchera czekała na TEN dzień ponad dwa lata.

W nowym odcinku Radia Kawula rozmowa z bardzo dobrze zapowiadającym się autorem książki „Tam gdzie jesteś” oraz człowiekiem o pozytywnym ładunku energetycznym. Zaś część rozmowy odbyła się przy kuchence… zabawkowej 😉

Przygoda albo praca życia

utworzone przez Radio Kawula