+48 692 215 113 akawula@gmail.com
Zaznacz stronę

Co u Kawuli piszczy

czyli wrażliwie, kojąco, inspirująco o codziennie-niecodziennej rzeczywistości

Fotografo-terapia

Jak wyglądasz bez maski? Czy się sobie podobasz? Co czujesz, kiedy widzisz siebie? Jakie masz wyobrażenie na swój temat? Co może o Tobie powiedzieć zdjęcie? Jaką relację masz ze swoim ciałem? I czy z rodziną na zdjęciach to musi być tak nie wiadomo jak?

O tym co może zarejestrować aparat fotograficzny i jak jeden obraz potrafi opowiedzieć wiele historii o Tobie samym, rozmawiałam z fotografką Katarzyną Gapską.

Z Kasią poruszyłyśmy tyle bliskich mi wątków, że postanowiłam się nie ograniczać czasowo. Efektem spotkania jest ponad godzinna audycja naszpikowana wrażliwością, humorem, bliskością. Zapraszam do świata patrzenia na zdjęcia inaczej.

Cichy vel Parówa

To się musiało tak skończyć. Nie mogło być inaczej! Jedyny taki odcinek Radia Kawula. Jedyny taki gość. Porażająca dawka mądrości oraz bardzo osobistych zwierzeń.

Słuchasz na własną odpowiedzialność. Ale jeśli się zdecydujesz, tych kilka minut, może całkowicie zmienić Twoje życie. Twój wybór. Mam nadzieję, do usłyszenia!

Przygoda albo praca życia

Jest sobie człowiek, ma na imię Tomasz. I razu pewnego napisał powieść. Ot tak, z miłości do literatury. Po pewnym czasie okazało się, że to, co napisał nie koniecznie mu wydadzą, ale gdyby spod palców wyszła mu książka obyczajowa, albo romans to czemu nie? Ziarno zostało zasiane, a kilka miesięcy później powstała książka, która, jak na prawdziwe nasionko przystało, musiała odleżeć w ziemi swój czas. Debiutancka powieść Tomka Betchera czekała na TEN dzień ponad dwa lata.

W nowym odcinku Radia Kawula rozmowa z bardzo dobrze zapowiadającym się autorem książki „Tam gdzie jesteś” oraz człowiekiem o pozytywnym ładunku energetycznym. Zaś część rozmowy odbyła się przy kuchence… zabawkowej 😉

Przygoda albo praca życia

przez Radio Kawula

Historie podłóżkowe

Co u Bartka pod łóżkiem małżeńskim robią worki na zwłoki oraz jaką wartość sentymentalną mają dla Anety przechowywane pod łóżkiem kępki włosów byłego przyjaciela? 

 

Nie w piwnicy, nie w garażu, nie w szafie tylko w lub pod łóżkiem. Co tam chomikujemy i dlaczego? Zapraszam do wysłuchania historii podłóżkowych! Jest moc 😉

Ciuciubabka – Agnieszka Łukomska

Agnieszka Łukomska to kobieta, którą poznałam w ważnym momencie mojego życia. Właśnie wróciłam z Niemiec. Rozbita, ale szczęśliwa, że znowu w Gdyni. Zamieszkałam na al. Piłsudskiego.

Okazało się, że za sąsiadkę mam kawiarnię Ciuciubabka. Więc poszłam w odwiedziny, ot tak, z ulicy, pomyślałam, a, zapytam czy tam można jakieś warsztaty zrobić. Bałam się okropnie, bo NIGDY nie wychodziłam w ten sposób do ludzi i to był ogromny stres dla mnie. Jak to tak, w obcym miejscu, obcej kobiecie, szefowej (!!) opowiedzieć kim jestem i że może mogłabym jej klientkom o sobie opowiedzieć i zarazić jasną stroną mocy. Tego dnia była Agnieszka. Konkretna, ale uśmiechnięta. Ugościła, powiedziała wielkie TAK.

Więc najwyższy czas ugościć Ciuciubabkę w Radio Kawula. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie.

PS A Agnieszka to kobieta, która nie tylko łączy ludzi, inspiruje i piecze najlepsze ciasto marchewkowe ever, ale napisała też książkę „Jak będę duża, zostanę sobą”, którą ma nadzieję wydać niebawem z pomocą dobrych ludzi. Każe 5 zł to tak jak jedna strona książki drukiem.

 

Polak Potrafi – pomóż Ciuciubabce wydać książkę

Ciuciubabka - Agnieszka Łukomska

przez Radio Kawula